Trzeci migdał i jego przerost – problem, który może dotykać nawet 30% dzieci

Istnieje szereg objawów, które mogą wskazywać na to, że Twoje dziecko cierpi z powodu przerostu migdałka gardłowego. Choć naturalnie każdy maluch posiada trzeci migdał, to jednak nie każdego dotknie problem przerostu tego organu. Jak rozpoznać, że Twoja pociecha ma problemy zdrowotne związane konkretnie z przerostem migdałka gardłowego? Co może być sygnałem, że warto zdecydować się na wizytę u specjalistki lub specjalisty? Sprawdźmy!
Szacuje się, że przerośnięty trzeci migdał może doskwierać nawet 30% dzieci. Czasem jednak trudno jest powiązać symptomy, które dolegają dziecku, z tą konkretną dolegliwością. Co w takim razie powinno zwrócić Twoją uwagę?
Przerośnięty trzeci migdał u dziecka… jakie symptomy mogą wskazywać na ten problem?
Pierwszym objawem, który powinien wzbudzić Twoją wzmożoną czujność, jest zmniejszenie drożności nosa. Oczywiście taka dolegliwość może mieć wiele przyczyn, jednak jedną z nich stanowi właśnie przerost migdałka gardłowego. Problemy z drożnością nosa są nierzadko spotykane przy tym konkretnym problemie. Innym symptomem, który może wskazywać na przerost migdałka gardłowego, jest np. wyciekanie wydzieliny, zaleganie jej w jamach nosa malucha, a także spływanie po tylnej ścianie gardła. Kolejny objaw? Kaszel, zwłaszcza ten nasilający się w pozycji leżącej, kiedy dziecko na przykład kładzie się spać. Pamiętaj, że występowanie wszystkich objawów jednocześnie jest możliwe, jednak nie jest konieczne do postawienia diagnozy w gabinecie laryngologicznym. Symptomów, a także ich powikłań, może być więcej. Jak sobie z nimi poradzić?
Jak rozwiązać problem z przerośniętym migdałkiem gardłowym?
Przede wszystkim skorzystaj z konsultacji pediatryczno-laryngologicznej, aby wiedzieć, czy Twoje dziecko faktycznie ma problemy z przerośniętym migdałkiem gardłowym. Specjalistka lub specjalista ustali plan leczenia i zarekomenduje Ci odpowiednie środki łagodzące objawy. Zaplanuje kompleksowo proces i dobierze optymalne metody. W oczekiwaniu na diagnozę, możesz jednak spróbować sięgnąć po środki dostępne bez recepty, aby ewentualnie złagodzić objawy. Jeśli zdecydujesz się na to, pamiętaj, aby dokładnie zapoznać się z treścią ulotki i zastosować wyrób medyczny zgodnie z zaleceniami!
Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.