Toaleta przenośna – kiedy, jak i gdzie wynająć w Łodzi?
Toalety przenośne zapewniają podstawowe warunki sanitarno-higieniczne we wszystkich miejscach pozbawionych przyłącza do sieci wodno-kanalizacyjnej. Ich duża popularność wynika z tego, że nierzadko umożliwiają zorganizowanie wydarzenia lub zatrudnienie pracowników bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów finansowych i czasowych, szybko i z uniknięciem zbędnych formalności.
Spis treści:
- Toaleta przenośna – co to takiego?
- Przenośne ubikacje – rodzaje
- Kiedy warto wynająć WC?
- W jaki sposób i gdzie wynająć przenośną toaletę?
Przenośne toalety – czym się charakteryzują?
Toaleta przenośna, potocznie nazywana toi-toiem, to kabina wykonana z lekkiego plastiku, w której na stosunkowo niewielkiej przestrzeni znajdują się najważniejsze elementy umożliwiające utrzymanie higieny. Kojarzymy je głównie z imprezami plenerowymi – i to nie bez przyczyny, bo pierwsze toalety tego typu powstawały właśnie na potrzeby eventów na świeżym powietrzu, z dala od zabudowy miejskiej. Dziś jednak toalety przenośne wykorzystywane są w wielu innych miejscach.
Rodzaje przenośnych toalet
Podstawowo wyposażona toaleta mobilna posiada pisuar, wentylację, zamek w drzwiach, pojemnik na papier toaletowy i przynajmniej częściowo transparentny dach. Firmy zajmujące się wynajmem toalet poszły jednak o krok dalej i dziś wiele z nich, np. WC Serwis, mają w swojej ofercie bardziej rozbudowane modele, zawierające m.in. umywalkę, podajnik ręcznika papierowego, dozownik mydła, kosz na śmieci czy oświetlenie LED, a nawet lustro i system spłukujący. Coraz częściej udostępniają również toalety przenośne dla osób niepełnosprawnych. Te są znacznie większe, posiadają poręcze i specjalne podjazdy. Warto też wiedzieć, że – zwłaszcza, jeśli potrzebujesz więcej niż jednej toalety – możesz wypożyczyć ją w ramach kontenera sanitarnego. To rozwiązanie wybierane najczęściej na placach budowy i imprezach w plenerze.
Toalety przenośne w Łodzi – na jakie okazje wynająć?
W większości przypadków sprawa wynajęcia toalety to nie kwestia chęci, a obowiązku – narzucanego przez przepisy prawa w Polsce. Na przykład rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 roku, a dokładnie przepisy bezpieczeństwa i higieny pracy, obligują inwestora i jednocześnie pracodawcę do zapewnienia ekipie budowlanej dostępu do toalety, i to z wyraźnie określonymi warunkami, jakie powinna ona spełniać. Toaleta przenośna jest potrzebna również na wszelkiego rodzaju imprezach plenerowych, parkingach i przystankach, terenach rekreacyjnych (np. parkach), a także terenach wojskowych.
Gdzie i jak wynająć przenośne ubikacje?
Wystarczy, że znajdziesz firmę, która oferuje taką usługę w Twoim mieście. Na przykład w Łodzi funkcjonuje WC Serwis – firma o wieloletnim doświadczeniu, która na swojej stronie internetowej oddaje do dyspozycji zainteresowanych przejrzysty formularz zgłoszeniowy. W nim wystarczy określić rodzaj kabiny, wskazać miejsce jej dostarczenia oraz termin przywozu, odbioru i częstotliwość serwowania, a na końcu podać dane kontaktowe i opłacić zlecenie. To wszystkie formalności po stronie klienta. Resztą zajmuje się usługodawca. Ostateczna cena usługi zależy od stopnia rozbudowania wybranego WC oraz częstotliwości mycia i opróżniania ubikacji.
Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.